R-2003/4 - TURNIEJ SPORTOWE WEEKENDY NA POGÓRZU - RADA DZIELNICY POGORZE / UKS ISKRA GDYNIA / ZS-11 - 09.02.2014

SUKCES ISKRY GDYNIA - DRUŻYNY JB (R-2001/2002/2003)

• autor: uksiskragdynia, 2018-06-24 18:50

Z wielką satysfakcją informujemy, że nasz zespół Juniorów Młodszych (JB) w rozgrywkach ligowych POZPN (14 klubów) na koniec sezonu 2017/2018  wywalczył bardzo dobre, bo > III miejsce (Brązowy Medal całorocznych rozgrywek ligowych).

Zespół aktualnie był szkolony przez Trenera Jarosława Bebko (we wcześniejszych latach udział w tym żmudnym procesie szkoleniowym mieli trenerzy; Jarosław Chwyć i Jarosław Marek) - wszystkim należą się podziękowania, a szczególne gratulacje "aktualnemu/ostatniemu" składowi zawodników i trenerowi Jarkowi Bebko.

W zespole Iskry-JB grali zawodnicy głównie R-2001/2002, jednak ze znacznym i niepoślednim udziałem R-2003 (a nawet jeden z... R-2004).

A oto udziałowcy III miejsca: Błasiak, Kotkiewicz, Kamiński, Partyka, Wandzlewicz, Jedrusik, Chwyć, Zapora, Popiel, Nowak, Pieczyński, Dudziński, Różański, Tomczak, Noch, Kołakowski, Gabryiel, Mościpan, Sławiński, Molenda, Marcholewski, Dorożyński, Rzóska, Pepliński, Siedlikowski, Strzyżewski, Dec, Skalski, Piotrowski, Dyliński, Fotta oraz Zieliński Artur i Zieliński Dominik. [na zamieszczonym zdjęciu brak wielu z w/w wymienonych > bo jest to fotka z towarzyskiego meczu z "Bywszymi Iskrzakami"].

Iskra-JB nawiązała do sukcesów Iskry Gdynia (z przed kilku lat) zespołów R-1991/1992, R-1993/1994, R-1996/1997, które plasowały się w ligach na czołowych IV, III, II , a nawet Pierwszych Miejscach!. Bardzo się cieszymy, bo to nie jest byle drobny sukcesik > tylko konkretny wynik - brawo! Brawo zawodnicy Iskry Gdynia i brawo Trener Jarosław Bebko.

Oczywiście - w miarę jedzenia apetyt na wzrósł - mogliśmy pokusić się o jeszcze lepszy wynik, ale widocznie tak musiało być. Nie będziemy tego teraz roztrząsać dlaczego i co nam w tym przeszkodziło; czy 'ciśnienie nie do udźwignięcia' czy 'poprawianie urody gry' {dobre jest często wrogiem lepszego}  - trzeba po prostu przyjąć, że to tyle na ile się dało osiągnąć. Przy nie do końca idealnym zaangażowaniu treningowym całości populacji w "Iskrze JB". Zaangażowania meczowego nikomu nie można z w/w odmówić, ale już tzw. pracowitości i regularności treningowej dużej części ekipy, już tak, a to rzutowało na tzw. końcowy wynik.

Dlatego szczególnie dziękujemy "Silnej Grupie Pociągowo-Treningowej" (Popiel, Zapora, Błasiak, Marcholewski, Dorożyński, Zieliński Artur i do pewnego momentu... Zieliński Dominik, a także będący blisko członkostwa w tej w/w grupie Chwyć, Strzyżewski i Dec), która bardzo mocno na 100% była zaangażowana w proces szkoleniowo-treningowy.

Pozostali mimo, że wielkiego serducha na samych meczach im nie sposób odmówić, byli poniżej koniecznego -w tej szansie wynikowej- zaangażowania treningowego (ot, może kiedyś wspomną sobie cytat o... Chochole z "Wesela" St. Wyspiańskiego). Trzeba też wspomnieć o wspaniałej postawie Dawida Partyki, który na co dzień uczeń Technikum Leśnictwa z internatu w dzikiej dżungli, niemal co tydzień stawiał się w rundzie wiosennej na mecze swej drużyny - dziękujemy. Podkreślamy, że to jest duży sukces naszego klubu i... oby na następny podobny nie przyszło nam czekać kolejnych kilku lat. A przy okazji... informujemy, że ten zespół w Mini-Turnieju Energa Bałtyk Cup w Gdyni organizowanym przez SKS wywalczył bezapelacyjnie 1 - miejsce (pokonując dwie drużyny Bałtyku Gdynia i AP KP Gdynia oraz Sztormu Gdynia (kobiety) = mamy 4 wygrane oraz bilans goli 17:2).

Tu graliśmy w składzie; Błasiak, Chwyć, Popiel, Tomczak, Pieczyński, Hejmowski, Zapora, Zieliński Artur (nasz najlepszy strzelec = 4 gole) oraz... Dominika Czerlińska (prywatnie partnerka Natana), a także Nowak Sebastian, który cudownie ozdrowiał w poniedziałek (bo na niedzielny mecz w Gdańsku z Olimpickiem był kontuzjowany - ot cud większy niż z... Glikiem).

Reasumując: z sukcesami nasza "Iskra-JB" kończy długi sezon piłkarski 2017/18.