R-1999 - Mosty Cup - 01.02.2012

LETNIE SPARINGI ISKRY (ISKRA GDYNIA - HALA TEAM 3:3)

• autor: uksiskragdynia, 2016-07-11 10:46

Iskrzaku od 2000 po 2004 > przeczytaj o rozegranym sparingu oraz o planach sparingowych.

W piątek 8.07 na Boisku GCS nasza Iskra JB osłabiona (brakiem Matiego Chwycia i Kuby Nowaka - wyjazdy) ale i wzmocniona... braćmi Jończyk i Domińczakiem dzielnie grała przeciwko ekipie Halicki-Team w której niektórzy chyba...są już Ojcami lub mają na to dużą szansę. Oprócz Halickiego (niedawnego Iskrzaka) i dawnego Iskrzaka > Marcina Kostucha (R-1992) wystąpiło wielu zawodników w przedziale 17-19 lat z przeszłością w Arce i Bałtyku.

Widać, że umieją pograć (operować piłką), choć i... 'zakiwać się'.

My zaś oprócz w/w 3 Iskrowych Stranieri z R-99 graliśmy Rocznikiem 2001 i 2002 a nawet R-2003, gdzie najlepiej wypadł Jaś Mościpan, który za dużo nie dał pohasać na skrzydle nawet Dominikowi Halickiemu od którego jest młodszy o 4 lata !!! (a "Hala" to był nasz silny punkt w wiosennej edycji ligi w JB). Gole dla nas zdobywali Gus (R-2002) po super asyście M. Molendy z (R-2003) oraz Skalski (R-2002), który wykorzystał gapiostwo obrońców i bramkarza gości, choć ten miał ok. 2 metrów wzrostu, czyli tyle co  nasz zdobywca trzeciego gola dla Iskry napastnik Jakub Klimczak. Kuba grał bardzo dobrze w ataku choć miał za partnerów młodziaków z R-2002 - wiele ofensywnych akcji dobrze wypracowywał, ale miał jakiś niefart przy strzałach, bo o milimetry nie trafiał do bramki w co najmniej 4-5 sytuacjach niemal lub stu procentowych.

W poprzeczkę też przykurzył dobrze się spisujący na lewej pomocy Kacper Kapuściński, a grał na przeciw Halickiego więc łatwo nie miał.

Na stoperze dobrze /poprawnie radzili sobie Popiel i Zapora, bo innych stoperów nie było {wyjechali - o czym piszemy wyżej} / zmieniał ich Sebek Nowak, ale - tym razem - za dużo było u niego niemieckiej szkoły obrończej czyli... zabawy w stylu "mam luz i poradzę sobie" i... zrobił to samo co niemiecki prawy obrońca w meczu z Francją (zaczął się 'kiwać' choć mógł podać lub walnąć do przodu - no u niego cudem się obroniliśmy, nie to co Niemcy). Czasami tak zbytnia pewność siebie może... zgubić !

__________________________________________________________

Uwaga zawodnicy Iskry R-2000/2001/2002 plus Mościpan i... R-1999 koniecznie stawcie się na rewanż w przyszły piątek na 15.40 - GCS.

Uwaga zawodnicy Iskry R-2003/2004 w najbliższe 2 poniedziałki stawiacie się na 16.00 na GCS, bo macie sparing z RKS Gdynia (będziecie uzupełnieni zawodnikami r-2002, bo na pewno jak znam Wasz Rocznik nie będzie Was tylu co potrzeba, by wystawić pełna 9-11 meczową). R-2001/2002 też przychodzi bo trening będzie, a wielu z Was zagra w tym choćby na bramce (inni potrenują - już Iskiernik wymyśli dla Was - dobry trening > tak byście poczuli zmęczenie).

Pierwszeństwo i sto procent grania dostana jednak Ci którzy przyjdą z R-2003/4.

______________________________________________________________

Trzeba być z piłką za "Pan Brat" nawet w wakacje, a nuż się... rozwiniemy piłkarsko.