OBÓZ W NWP - LATO 2011 - SPARINGI

OJCOWIE ISKIERJANIE ŻEGNALI "STARĄ" ISKRĘ JB (R-1999)

• autor: uksiskragdynia, 2016-07-04 15:20
We wtorkowe popołudnie pożegnaliśmy R-1999 (w tym: Maćka Przyborowskiego - zawodnika o 9-letnim stażu w naszej "Iskrze").

Galeria zdjęć

r-1999-28-06-2016-iskra-zegna-jb-99-6474739.jpg r-1999-28-06-2016-iskra-zegna-jb-99-6474740.jpg r-1999-28-06-2016-iskra-zegna-jb-99-6474741.jpg
28 VI 2016 r. na boisku Checzy Gdynia odbył się mecz pożegnalny ekipy JB (z rocznikiem 1999 w składzie). Przybyli prawie wszyscy z R-1999 (Mięsikowski, Domińczak, Przyborowsk i bracia Jończykowie) oraz co było dla nas niespodzianką; byli zawodnicy Iskry R-1998 kol.; Konkol Karol (dziś: seniorzy KP Gdynia) i Zaremba Dawid (stanu zdecydowanie wolnego), a także  Charemski Damian (tajemniczy mieszkaniec Pucka). Była wspaniała walka na boisku, gdzie graliśmy po 12 zawodników (nasz wkład w przepisy PZPN), a wynik był prawie 5:5 co było dużą zasługa grającego dla Iskry JB na bramce kolegi Marcina Błasiaka, który mimo 'radosnej twórczości' w obronie ekipy Iskry-JB (brak - bo wakacje - kilku podstawowych zawodników) mega skutecznie, a czasami nieprawdopodobnie ratował "JB" przed golem.

Także piszący ten tekst Iskiernik-Matuzalem miał... 100% szansę na gola (ale MB-69 mi ją wybronił na poprzeczkę czym mi popsuł wieczór).

Po meczu wręczono Maćkowi Przyborowskiemu Statuetkę "Cavalera Gloria Iskra" za dziewięć lat nieprzerwanego członkostwa w/w kolegi w barwach UKS "Iskra" Gdynia - to niesamowite dokonanie i... bardzo wątpimy, ze komuś z 'nowych' uda się, choćby zbliżyć do takiej cyfry.

Dziękujemy Tobie Maciek za wspaniałe wspólne lata pracy treningowej i dobre relacje jakie zawsze cechowały nasze kontakty - to była dla nas (Trenerów) duża frajda współpracować z Tobą. Dziękujemy także pozostałym zawodnikom z R-1999 > odchodzi pewna, ciekawa generacja zawodników; sumiennych i uczciwych członków UKS-u. Ba żałujemy, że już nie można dalej z Wami 'ciągnąć' Waszej gry w... JA.

Przeszliście do Historii Iskry i zostaniecie w naszej pamięci i sercach..

Przypominamy, że Maciek w swym ostatnim meczu ligowym z GKS Kolbudy (wygraliśmy 2:1) zdobył oba gole dla naszej UKS "Iskra".

Pragniemy wspomnieć, że po ciężkiej kontuzji (złamania piszczeli) zagrał w tym meczu i to bardzo dobrze Jarek Mięsikowski - który bardzo zmężniał od czasu ostatniego naszego spotkania. Bardzo liczymy na Jarka jako... działacza i asystenta trenera (a następnie Trenera) tak jak i na innych z R-1999, gdzie nam, już to potwierdzili Bracia Jończykowie oraz sam "Krzysiomacio" czyli... w/w  "Przybor".

_______________________________________________________

Dzień wcześniej (27 VI) w poniedziałek na Orliku SP-43 zespół Iskry R-2003/4/5/6 wygrał z ekipą "Miejscowi SP-43" > 25 : 6. Tak to ma... właśnie wyglądać w konfrontacji z... amatorami (po to trenujemy).