V miejsce w Gedania Cup - R2000 - 10.03.2012

WYCHOWANKOWIE ISKRY W I LIDZE

• autor: uksiskragdynia, 2016-01-03 19:41

Trzy (już byłe) 'Iskry' w AZS "Politechnika-Futsal" Gdańsk, a są to:  Marek Orzoł, Wojciech Kopecki, Tomasz Kopecki.

Z ogromną satysfakcją informujemy, iż trzech wychowanków UKS "Iskra" Gdynia gra w I Lidze (ogólnopolskiej ligi futsalu będącej częścią Polskiego Związku Piłki Nożnej).

Na zdjęciu w górnym rzędzie: pierwszy z lewej - Wojciech Kopecki, drugi z prawej jego brat Tomasz Kopecki, a w środkowym rzędzie drugi z lewej - Marek Orzoł {jeden z najstarszych stażem w Iskrze zawodnik - grał u nas 8 lat > zobacz zakładkę: Sylwetki Iskry}.

Bracia Kopeccy (to także jak M.Orzoł) absolutni wychowankowie naszego UKS-u, którzy trenowali u nas kilka lat (ok.4-5), a potem dopiero trenowali w gdańskich klubach: Gedanii i Lechii, do których byli transferowani po 'więdnięciu' filii > Niedźwiednik.

Niezadługo obaj w/w  bracia Kopeccy wraz z trzecim bratem Kacprem Kopeckim - także naszym wychowankiem (ok. 3-4 lat w Iskrze) znajdą swoją wzmiankę w zakładce: "Sylwetki Iskry".

To byli zawsze - zwłaszcza dwaj starsi - 'wzorce pracy i zaangażowania klubowego', chociaż trenowaliśmy na klepisku przyszkolnym. Teraz oprócz trenowania na dużym boisku (na pewno R-2001 pamięta pokazowy trening zimą w V LO prowadzony przez juniora starszego "Lechii" Gdańsk Tomka Kopeckiego), coraz bardziej ich wciąga profesjonalna liga halowego futsalu, który jest jedną z 'dróg' już pół-wyczynowego grania w profesjonalną piłkę (Futsal ma swoją Reprezentacje Polski i Mistrzostwa Europy/Świata).

Na zdjęciu widnieje też Mateusz Osiński (zaprzyjaźniony z Iskrą - nawet zagrał kiedyś w naszej iskrzanej ekipie L-6 na Checzy).

Trzeba pamiętać, że grę i regularne b.częste zajęcia treningowe większość z zawodników "Politechniki" Gdańsk łączy z 'ciężkimi' studiami na wyższych uczelniach w tym na... gdańskiej Politechnice i jakoś dają radę, a nie jak co niektórzy 'studenci' Podstawówek i - mega już piekielnych - Gimnazjów.

Brawo:  "Vamos Politechnica".