BRACIA KOPECCY

ISKRA PROSI MARYNARKĘ WOJENNĄ

• autor: uksiskragdynia, 2015-08-24 13:16

Szanowni Członkowie - Rodzice UKS Iskra Gdynia - (głównie 'wojskowi').

W rozwinięciu zamieszczamy tekst listu jaki wysyłamy do Pana Komendanta Portu Wojennego w Gdyni w związku z decyzją wypowiedzenia umowy dzierżawy przez Marynarkę Wojenną RP,  GCS w Gdyni z wykonalnością 31.08.2015 r.

O tym fakcie dowiedzieliśmy się z dnia na dzień (dzień przed wyjazdem na obóz - czyli 10.08) . Taka decyzja stawia nas przed olbrzymimi wyzwaniami tak logistycznymi jak i finansowymi w związku z potrzebą najmu obiektów do szkolenia (mecze ligowe zapewnia nam GCS w Gdyni na swych obiektach przy ul. Olimpijskiej) - dlatego dostęp do Boiska Oksywie był dla nas (i dla Was) idealny. W związku z tym jeśli ktoś z Was chciałby i miał możliwość poprzeć nas / przemówić w naszej sprawie do Pana Komendanta, bylibyśmy (w imieniu naszych dzieci) ogromnie wdzięczni.

Iskra ma 14 lat i w swej historii tylko ostatnie 5 lat trenowaliśmy wyłącznie na Boisku Oksywie, pozostałe 9 na różnych obiektach Zatorza Gdyni i... dawaliśmy radę, to i teraz damy radę.

Choć może teraz będziemy mieli  trochę zamieszania - to dla niektórych takie zmiany będą wręcz lepsze, bo przybliżą im dojazd do treningów, a innym przypadną lepsze warunki treningowe. Niemniej bardzo chcielibyśmy wrócić jak najszybciej na Boisko Oksywie - bo tam byliśmy wszyscy razem.

Z wyrazami szacunku,

Jarosław A. MAREK - prezes UKS "Iskra" Gdynia (z up. Zarządu UKS-u).

Pan Komendant

Portu Wojennego w Gdyni

Kmdr. Andrzej Łysakowski

Zarząd UKS „Iskra” Gdynia w imieniu swoich blisko 130 młodocianych członków (dzieci i młodzieży od 6 do 16 lat) - w związku z decyzją MW RP o wypowiedzeniu GCS umowy dzierżawy Boiska Oksywie (d/Flota) p/ul. Adm. Wagi 1 - zwraca się z apelem i gorącą prośbą do Pana Komendanta o zezwolenie naszemu Klubowi do prowadzenia zajęć sportowo - szkoleniowych (treningi + ewentualnie mecze) na w/w obiekcie.

Nas Klub istnieje na terenie tzw. ‘Zatorza’ Gdyni już ponad 14 lat, gdzie w każdym roku ze sportowej oferty szkoleniowej UKS Iskra korzysta około 110-130 dzieci i młodzieży (w tym ilość dzieci z rodzin wojskowych sięga 50% lub więcej) zorganizowanych w 7 zespołach szkoleniowych uczestniczących w regularnych rozgrywkach ligowych PZPN oraz kilkudziesięciu turniejach.

Jesteśmy stałym realizatorem i beneficjentem zadania publicznego: „Konkurs na Sportowe Szkolenie Dzieci i Młodzieży z terenu Gdyni” (organizowanego przez UM Gdynia) i decyzja o niemożności trenowania/szkolenia młodych adeptów piłki nożnej na w/w obiekcie wręcz grozi nam upadłością organizacyjną. W ciągu minionych 14 lat naszej działalności z symbolicznego 20-osobowego koła sportowego urośliśmy do rangi trzeciej lub czwartej gdyńskiej siły w dziecięcym szkoleniu piłki nożnej, a pierwszej na dzielnicach naszego, tzw. Zatorza (Oksywie, Obłuże, Pogórze, Babie Doły).

Jako UKS czyli Uczniowski Klub Sportowy nie jesteśmy sprostać odpłatnemu najmowi na zasadach komercyjnych szeregu boisk na terenie Gdyni i okolic dla 7 zespołów szkoleniowych, choć dzięki naszej rozsądnej polityce finansowej i wsparciu dotacjami Urzędu Miasta Gdynia dysponujemy pewnymi skromnymi możliwościami płatniczymi.

Niezwykle ważnym dla dzieci Zatorza było też położenie obiektu Boiska Oksywie – tj. blisko ich miejsc zamieszkania i nauki szkolnej.

Sport uczy i wychowuje oraz jednoczy wspólnotę tych dzielnic. Prosimy zatem o pomoc Pana Komendanta w w/w przedstawionej sprawie, byśmy mogli dalej (jak przez ostatnie 5 lat) korzystać z tego obiektu.

Ze sportowym pozdrowieniem – Zarząd UKS-u.

Gdynia 24.08. 2015 r. LPI 6/08/15

Tel. 58 348 03 44 / 0 501 165 450

autor: marchewnik 2015-08-24 18:14:54

Profil marchewnik w Futbolowo Marchewnik też prosi i... nawet gotowy jest wstąpić do Marynarki Wojennej (oczywiście do; Komandosów Formozy)