JD2 (R2001/2002) - DERBY GDYNI ISKRA - ARKA (0:0) - 13.04.2013

III MIEJSCE NA TURNIEJOWE OSTATKI ISKRY

• autor: uksiskragdynia, 2015-07-07 09:35

W ostatnim swym turniejowym występie w Letnim Vigo Cup dla R-2000 [4 lipca] nasza ekipa R-2001/2002 wywalczyła 3 miejsce (brązowe medale!) - co uważamy za... sukces!

Można wprawdzie marudzić, że startowało tylko 6 ekip,ale... był to turniej dla zawodników z rocznika 2000 {i w każdej drużynie rywali grali w większości tacy zawodnicy}, a u nas nie było nikogo z taką datą urodzenia. W Iskrze 45% składu to byli zawodnicy z R-2001, zaś aż 55% z R-2002 - kto zna się na piłce ten wie, że w porównywalnej trenującej futbol grupie chłopców jeden rok to olbrzymia różnica, zaś... różnica dwóch lat, to wręcz przepaść (przede wszystkim fizyczna tj. siła, motoryka no i to co bardzo ważne > tzw. mentalność, co pozwala na swobodniejszą grę i prezentację nabytych przez zawodnika  umiejętności techniczno-taktycznych).

Tym bardziej to miejsce jest... dobrym wynikiem (wygrali bardzo dobrze grający zawodnicy Stolemu Gniewino) i bardzo naszym chłopcom gratulujemy. Mecze toczyły się w piekielnym upale i nikomu nie było łatwo, ale u nas jak zawsze umierał za drużynę K. Zapora oraz dynamiczny D. Partyka, ale bardzo dobre zawody rozegrał (wreszcie) Dawid Czerniak (który w nagrodę zatrzymał wypasiony puchar za III m.), a także rozkręcający się z każdym meczem K. Kapuściński. Ponad to - jak zawsze - wiele dobrych momentów miał stalowy stoper M.Chwyć oraz myślący wielofunkcyjny M. Popiel. Pozostali też mieli po kilka, kilkanaście dobrych zagrań, ot; jedni więcej inni mniej - co często zależało od ich możliwości fizycznych oraz stopnia wytrenowania (bo teraz nie wszyscy mają dobrą frekwencję treningową). Ogólnie nikt nie zawiódł totalnie, a wielu może te zawody zapisać sobie na plus - brawo i dziękujemy, tym bardziej, że ostatnio to jeden z niewielu sukcesów w Iskrze (bo często/gęsto łapiemy same 'końcówki tabel'). Dziękujemy też za wsparcie kierowniczo-organizacyjne ze strony Pana Popiela (aktywnego Ojca Iskierjana i... Kuby Popiela).

_______________________________________________________

Wcześniej [ 28.06 ] Iskra R-2003/2004 wystartowała w "Osiczance Cup" R-2003 i zajęła na 16 drużyn miejsce 14 - zawiedli tutaj co niektórzy zawodnicy z R-2003 (oprócz głównie K. Marcholewskiego oraz Antka Ciechanowicza), za to bardzo dobrze wypadli młodsi - głównie Piotr Kukawski {na bocznych obronach} oraz D. Fotta {każda pozycja na jaką został delegowany tj. boczne obrony, pomoc lub atak - brawo!}.

Nie ma co opisywać szczegółów, bo co i kto był do wyróżnienia, to już uczyniliśmy. Nie będziemy wystawiać pochwał za to, ze ktoś raz trafił w piłkę, choć trenuje trzy lata lub że zespół {jako całość rozkręcił się po trzecim meczu, bo byli ospali z rana. Inni z Torunia, Bydgoszczy, Prabut (Pogoń Prabuty wygrała w finale z Gedanią Gdańsk) wstali od naszych o 3-4 godziny wcześniej, a grali jak by im kto "soli nasypał".

My jak zwykle... ospali, zahukani i przestraszeni rywali jakbyśmy byli z... przedszkola piłkarskiego, a nie drużyną ligową grającą (czasami) z tuzami ligowymi (np. Arka, Gryf) jak równy z równym.

Iskra R-2003 bardzo dziękuje Panom Zalińskiemu i Ciechanowiczowi za podstawienie samochodów do transportu części zawodników do Osic.

Iskiernik Generalny.

autor: marchewnik 2015-07-07 10:24:39

Profil marchewnik w Futbolowo Brawo Gwardziści R-2001/2 - tak trzymać w nowym sezonie !