R2003/4 - TURNIEJ BŁĘKITNYCH WEJHEROWO - 03.02.2013

NIEDZIELNE (25.01) WYSTĘPY ISKRY

• autor: uksiskragdynia, 2015-01-28 10:54

W kolejnej sesji TLH Dywizja II nasza drużyna wypadła całkiem poprawnie ('piłkarsko i wynikowo') - osiągając jedno zwycięstwo i ponosząc jedna nieznaczną porażkę - zobacz-kliknij na więcej.

W pierwszym meczu z Ex Siedlce zagraliśmy zbyt chaotycznie i nie wykorzystaliśmy kilku niemal 100% sytuacji strzeleckich. Przeciwnik dobrze konstruował swoje akcje i także stwarzał wiele razy zagrożenie pod naszą bramką, ale mieliśmy sporo szczęścia, a dodatkowo nasi obrońcy i bramkarz byli w tym meczu najlepszymi formacjami Iskry. Trzeba przyznać, że wszyscy nasi zawodnicy walczyli bardzo zaciekle o lepszy rezultat - niemniej przegraliśmy minimalnie (1:2).

Drugi nasz mecz z KP Gdynia to już zupełna dominacja Iskry. Nasi zawodnicy zagrali bardzo skoncentrowani i stworzyli wiele ładnych akcji z dokładnymi podaniami (tego zabrakło w pierwszym meczu). Można śmiało powiedzieć, że od pierwszej do ostatniej minuty kontrolowaliśmy ten mecz co udokumentowaliśmy zwycięstwem 3:0. Mogło być nieco więcej - ale i tak cieszy nas bardzo gra i ilość stworzonych sytuacji bramkowych, a dodatkowo pewne "kasowanie" akcji przeciwnika w obronie i to już w środkowej części boiska.

Mamy nadzieję, że ta drużyna Iskry podtrzyma dobrą dyspozycję i rozegra ładne mecze na kolejnym swoim turnieju - tym razem w Rumi 21.02 oraz w tym samym dniu w kolejnej sesji TLH w Gdańsku (powołania w zakładce).

_______________________________________________________

Zaś zespół JC2 (R-2001) wystartował w mega-bogato obsadzonym Turnieju Gedania Cup R-2001 [startowały, oprócz niemal całej naszej pomorskiej czołówki; trzy kluby z Bydgoszczy (Gwiazda, Polonia, Chemik) oraz Naki Olsztyn, Olimpia Grudziądz, Huragan Morąg, Elana Toruń, itd.].

Nasza "Iskra" w tym towarzystwie (16 zespołów), raczej... 'nie porządziła' (a to byliśmy słabsi lub mało skoncentrowani, albo sami robiliśmy sobie... 'kuku' np.: 3 samobóje, graliśmy też bez klasycznego bramkarza - bo na bramce na zmianę bronili zawodnicy z pola {i trzeba przyznać > prawie dobrze czyli znośnie}).

W wyniku naszych dokonań w walce o 15 miejsce dopiero w trzeciej serii karnych pokonaliśmy zespół Bałtyku II, a prawdziwym bohaterem został nasz najskuteczniejszy strzelec turniejowy, Klaudek Zapora, który nie tylko skutecznie strzelił karnego, ale i obronił decydującego karnego bałtykowca, co -jak wyżej piszemy- dało nam 15 miejsce (w stawce 16 ekip).

By sobie polepszyć samopoczucie napiszemy, że na najwyższe pochwały zasłużył sobie nasz wychowanek  [tj. "Iskry" Gdynia (F-Niedźwiednik)], a dziś trener i działacz "Gedanii" Gdańsk, główny organizator wykonawczy całego cyklu turniejów "Gedania Cup" w roku 2015, Pan Paweł Szajrych.

autor: marchewnik 2015-01-28 11:25:38

Profil marchewnik w Futbolowo Pawła z SZAJERU > (prego subito) do Sylwetek Iskry !

autor: gedania2000 2015-02-01 00:15:13

Profil gedania2000 w Futbolowo Dziękuje za miłe słowa! Jak zawsze miło było gościć Iskrę :) Pozdrawiam
Paweł Szajrych

autor: gedania2000 2015-02-01 00:16:30