R2003-2004 - ORKAN CUP - RUMIA 19.01.2013

II MIEJSCE ISKRY R-2003 NA TURNIEJU W RUMI

• autor: uksiskragdynia, 2015-01-13 13:52

Duży sukces odniosła Iskra Gdynia R-2003 zdobywając w turnieju w Rumi drugie miejsce, a dodatkowo dwie nagrody indywidualne (Dawid Walewski – najlepszy bramkarz, Jasiu Mościpan – król strzelców).

Galeria zdjęć

r-2003-ii-miejsce-na-orkan-rumia-cup-10-01-2015-5986465.jpg r-2003-ii-miejsce-na-orkan-rumia-cup-10-01-2015-5986466.jpg r-2003-ii-miejsce-na-orkan-rumia-cup-10-01-2015-5986467.jpg

W sobotnim turnieju (10 stycznia) wystartowało 12 drużyn. Iskra w grupie eliminacyjnej na początek wygrała 1:0 z gospodarzami (Orkanem Rumia) – a gola dla nas z rzutu karnego zdobył K. Sławiński. Następnie zremisowaliśmy z drużyną GAP Dąbrowa 0:0. Mając cztery punkty stanęliśmy z szansą na awans do drugiej fazy turnieju z pierwszego miejsca w grupie – ale tak się ułożyły wyniki innych spotkań grupowych, że ostatni nasz mecz musieliśmy wygrać i to przynajmniej 4:0. Nasi zawodnicy podjęli to wyzwanie i po trzech golach J. Mościpana i jednym trafieniu Ł. Dembińskiego osiągnęliśmy cel minimum – co dało nam awans do pierwszej trójki turnieju.

W drugiej fazie na początek zmierzyliśmy się z przemiłymi dziewczętami ze Sztormu Gdynia. Nasze przeciwniczki poza boiskiem są miłe – ale na boisku nie dają taryfy ulgowej i po zaciętym spotkaniu wywalczyliśmy cenne trzy punkty wygrywając 1:0 (ponownie na listę strzelców wpisał się J. Mościpan).

W ostatnim meczu stanęliśmy do walki o pierwsze miejsce. Naszym przeciwnikiem był Gryf Wejherowo, któremu wystarczał remis do zwycięstwa w całym turnieju. My musieliśmy wygrać – przynajmniej 1:0. Trzeba przyznać, że nieco obawialiśmy się tego meczu – bo widzieliśmy jak ładnie technicznie i zespołowo gra Gryf – ale mobilizacja Iskry sprawiła, że to my byliśmy w tym meczu stroną dominującą. Zabrakło jednak nieco szczęścia przy naszych akcjach ofensywnych i mecz zakończył się remisem 0:0 – co w efekcie uplasowało nas na II miejscu w całej stawce turniejowej.

Uznajemy to za duży sukces naszych zawodników – bo turniej był dość wyrównany i wcale łatwo nam to dobre miejsce nie przyszło.

Nie przegraliśmy żadnego meczu (podobnie zresztą jak w poprzednim turnieju – Cisowa Cup w grudniu’14) – a na dodatek nie straciliśmy żadnej bramki, strzelając przeciwnikom 6 goli w pięciu meczach.

Nasz bramkarz – Dawid „Wala” Walewski został wybrany najlepszym bramkarzem turnieju, a zawodnik Jasiu Mościpan królem strzelców (wspólnie z zawodnikiem z KP Gdynia).

Gratulujemy nagród indywidualnych – ale przede wszystkim dobrego występu całej naszej drużynie.

Wszyscy nasi zawodnicy zasługują na wyróżnienie. Każdy zagrał dobre zawody i przyczynił się do sukcesu. Oby to zmotywowało Was (oraz cały ten rocznik i całą Iskrę) do dalszej mozolnej pracy na treningach i poza treningami (indywidualnie) – bo tylko tędy wiedzie droga aby móc ponownie przeżywać tak fajne i radosne chwile jak w sobotę w Rumi.

Skład naszej drużyny na ten turniej: Walewski (br), Mościpan, Partyka (k), Sobolewski, Sobisz, Marcholewski, Dorożyński, Dembiński, Kołakowski, Sławiński.

Dziękujemy Rodzicom R-2003, którzy – jak zawsze – w licznej grupie wspierają nasz zespół, a Panu Sławińskiemu dziękujemy za przesłanie zdjęć do naszej Galerii.

autor: marchewnik 2015-01-13 19:51:36

Profil marchewnik w Futbolowo No brawo Iskra R-2003 > każdy z Was ma u mnie po pęczku włoszczyzny.