HURA CUP R-2005/6 - I MIEJSCE / GDAŃSK 12.02.2017

statystyki szczegółowe

Aktualności

TURNIEJOWY FALSTART R-2003 W NOWYM ROKU

• autor: uksiskragdynia, 2015-01-05 10:48

W swym pierwszy występie po świątecznej przerwie zespół R-2003 ogólnie 'dał plamę' dwukrotnie ulegając swoim rywalom w niedzielnej sesji TLH.

W pierwszy meczu ulegliśmy Jaguarowi (Lechii) Gdańsk 6:2 po słabej i mało płynnej grze zwłaszcza w ataku i zbyt szybkiemu poddaniu się części zawodników w pierwszej połowie, kiedy to po 5 minutach wpadł nam jeden gol, to zaraz posypały się aż 3 następne. Dopiero umowa w przerwie, że walczymy o zwycięstwo wyłącznie w drugiej części meczu (bez przypominania sobie, że mamy już 4 "gały" w sieci) spowodowała poprawę gry we wszystkich aspektach co zaowocowało golami K. Sobolewskiego i A.Ciechanowicza.

W sumie tę połowę zremisowaliśmy 2:2 czyli w sumie porażka 2:6, a na duże wyróżnienie w grze obronnej zasłużył kol. Ł. Dembiński, któremu skutecznie w destrukcji dotrzymywał kroku kol. M. Musz (ułaskawiony z Gilotyny) oraz dobre momenty mieli w/w obaj strzelcy goli dla Iskry (pozostali zagrali mnij niż przeciętnie-poprawnie - a to za mało na takiego rywala).

W drugim meczu, to już festiwal indywidualnych błędów w obronie i nie specjalnych popisów w grze ofensywnej. Na pozytywne wyróżnienie zasłużył ciekawie grający w ataku (choć gola nie zdobył) wspomniany już Mati Musz, który to w przeglądzie obu meczy pokazał najrówniejszą formę i przemyślane zagrania, tak jako obrońca jak i jako napastnik. Inni muszą popracować nad starannością rozgrywania, a inni nad większą walecznością, która daje szanse na sukces na tej małej specyficznej sali. Jako zespół zagraliście, może nie piłkarską 'padlinę', ale mniej niż Was na to stać, a więc generalnie słabo (na postawę ciut miał wpływ brak jednego napastnika, który miał być lokomotywą ataku, ale się nie stawił).

Wielu z tych zawodników za tydzień jedzie do Rumi na turniej i liczymy, że wyciągną wnioski: bez porządnej gry piłką nie ma szansy na dobry wynik. Bowiem porażka z nowicjuszami z Pomorzanina nie przynosi Wam chwały, a trochu.... wstydu (to był niezły skład Iskry i powinien sobie z nimi poradzić, a nasi nowicjusze niech nieco bardziej walczą o wejście do ścisłej kadry meczowej, bo dajemy 3-4 szanse nie 30 > jest Was dużo i każdemu chcemy dać tak po równo).

Iskiernik Generalnie Zawiedziony Grą i Wynikiem.

PS. Zawodnik Szostak (za nieusprawiedliwione i niezgłoszone niestawienie się na zawody) otrzymuje Gilotynę Iskry do 15 II 2015 r. - oczywiście po tym terminie nie ma żadnej pewności, że w/w kolega będzie pierwszym wyborem przy ówczesnych turniejach.