R-2004/5 - ORKAN RUMIA CUP - 02.02.2014

NIEZBYT FORTUNNE (WYNIKOWO) INAUGURACJE TURNIEJÓW HALOWYCH

• autor: uksiskragdynia, 2014-11-10 10:09

W minioną sobotę i niedzielę dwie drużyny Iskry rozegrały pierwsze w tym sezonie turnieje halowe.

Zarówno Iskra R2004 (Turniej w Trąbkach Wielkich) oraz Iskra 2005/2006 (Turniej w Gdyni) zajęły odległe miejsca w klasyfikacji końcowej, ale nie robimy z tego tragedii, bo zarówno gra jak i wyniki poszczególnych meczy nie były złe. Minimalne porażki (0:1, 1:2, czy 0:2) – szczególnie po stratach goli w ostatnich minutach meczu – nie są powodem do zmartwienia, a raczej powinny zmotywować małych piłkarzy do cięższej pracy na treningach – bo jak widać różnica do drużyn rówieśniczych nie była przepaścią.

W obu ekipach wystąpiło wielu nowych zawodników, a pozostali nie mają jeszcze zbyt dużego doświadczenia w spotkaniach, gdzie trzeba walczyć nie tylko z przeciwnikiem ale także z własnym stresem i szybko naprawiać błędy. Ale to jest normalne – po prostu do gry wchodzą nowi Iskrzacy – i potrzeba nieco czasu aż zaczną czuć się bardziej pewnie na boiskach turniejowych.

Można przywołać tutaj przykład Iskrzaków z R2001/2 czy R2003, którzy jeszcze rok, czy dwa lata temu także musieli przejść przez ten etap szkolenia, a dziś wielu z nich na meczach ligowych (na trawiastym boisku – bo to jest nasz cel szkoleniowy) radzi sobie już naprawdę dobrze – szczególnie jeżeli chodzi o pewność gry i pomysłowość zagrań. A tym bardziej to widać, kiedy do drużyny ligowej dochodzą nowi zawodnicy, którzy rozpoczęli treningi kilka miesięcy temu – i pomimo wielkich chęci i zaangażowania jeszcze muszą poczekać na to aby zagrać więcej minut w meczu (tak zaczynali też i ci zawodnicy, którzy dziś są liderami w swych zespołach, a ci co od razu nimi chcieli być dziś…  szlifują chodniki wokół osiedli bo się nudzą – choć podobno mieli się uczyć czy rozwijać w innych klubach).

Wracając do R2004 oraz R2005/6 – przed Wami intensywne tygodnie szkolenia – bo dużo grania w turniejach i ligach halowych. W tym tygodniu (środa lub czwartek) oba roczniki zagrają w Turnieju Tymbarka na Dąbrowie (szczegóły już niebawem) – a w weekend kolejne turnieje halowe! No i jeszcze Bieg Niepodległości we wtorek!

Oczywiście treningi także są – w poniedziałek 10 listopada również.

autor: marchewnik 2014-11-10 12:20:01

Profil marchewnik w Futbolowo Wiem o osłabieniach, bo... choroby, kontuzje i 'podpadki'.