R2002 - KOLBUDY CUP - 02.02.2013

KOMENTARZ AGENCJI ISKRA-PRESS PO... EXPOSE

• autor: uksiskragdynia, 2014-10-02 10:56

Już wiemy co nasz czeka i... nawet się doczekać pragniemy, ale ze smutkiem stwierdzamy: zabrakło  jasnego i zdecydowanego przekazu-komunikatu > "Iskra dla Każdego Młodego Polaka".

W uzupełnieniu Expose Iskra sama zaprasza > zapisz się do nas.

I dlatego sami ogłaszamy: zapisy do naszych drużyn we wszystkich kategoriach wiekowych wyczynowych  od 1999 w dół aż do 2006.

Młodsi (2007/2008 oraz odważnych 2009) zapraszamy do "Programu Iskra-Bambini".

* Przypominamy, że zdeklarowani i 'coś umiejący' lub mający potencjał bramkarze płacą składkę na poziomie 20 zł ( jednak 'drewna', które nie potrafi się położyć na ziemię czyli rzucać > oczywiście nie chcemy - więc... ostrzegamy, że kto się zgłosi na w/w pozycję golkipera, a po... dwóch miesiącach stwierdzimy, że się absolutnie nie nadaje na tę pozycję, to albo mu podniesiemy składkę do normy klubowej, albo będzie musiał odejść z Iskry).

Kto czyta niech rozpowiada wici na ten temat po wszystkich zakątkach Gdyni. Iskra prowadzi > nieustanne nabory piłkarskie do klubu piłkarskiego grającego w ligach PomZPN (i masie innych turniejów), a nie do 'pseudo-akademii piłkarskich' podszywających się pod znane marki klubowe w Gdyni mając na celu wydrenowanie kasy od rodziców myślących, że pięknie bajki opowiadający założyciele owych akademii (nawet ze znanymi nazwiskami) uczynią z ich pociechy np. hybrydę Ronaldo-Messiego i to... już po dwóch latach. Po dwóch latach to przeważnie te 'pseudo-akademie' padają organizacyjnie, bo nie mogą przeskoczyć barier finansowych i organizacyjnych (brak dostępu do normalnych boisk, sal gimnastycznych, itp). Nie mają też możliwości, by zgłosić swoje zespoły do normalnych rozgrywek ligowych PomZPN (zwłaszcza na pełno wymiarowych boiskach), czasami zaledwie na wczesnym etapie startują w rozgrywkach PomZPN na orlikach > mamiąc, że potem 'pójdą' do Arki (a to niestety: jest 'kit').

W zamian za to uczestniczą w kilku mini-turniejach halowych i meczach towarzyskich z podobnymi sobie 'słabeuszami' > pisząc o tych wydarzeniach, jakby uczestniczyli w Mundialu (a jak coś tam zwyciężą, to.... klękajcie narody). UKS "Iskra" Gdynia ma obiekty i środki (w tym trudne do otrzymania dotacje wspierające szkolenie piłkarskie z Urzędu Miasta Gdynia ogłaszane przez Prezydenta Gdyni, który dba o rozwój sprawdzonych podmiotów szkolących sportową młodzież). Aktualne realia organizacyjno-finansowe w piłce nożnej (także i młodzieżowej) pozwalają przetrwać tylko silnym organizmom. My Iskra  Gdynia mamy wizję szkolenia na lata, zaplecze, kadry i finanse, by się stale rozwijać (a zaczynaliśmy od 10 szmacianych piłek plus pasji i wsparcia finansowego lub wolontariackiego kilku założycieli, w tym dzisiejszego Radnego Gdyni Pana Jarosława Kłodzińskiego). Pełno teraz tych 'pseudo-akademii' w tym takich, które zakładane są przez takie osoby, które zakładały już 'coś tam' ze dwa/trzy razy i... zawsze to 'padało' lub - co bardzo dziwne -. założyciele sami odchodzili (sic). U nas jest fajnie, choć nie ma wazeliniarstwa, układów i kombinacji, że grają Ci co zawsze, bo... coś tam  > każdy zawodnik musi walczyć o swoje miejsce w składzie - bo tego ma uczyć sport. Każdy w Iskrze  ma szansę choćby -na początku- nie umiał rozpoznać piłki od kamienia, ale musi się starać dobrze i regularnie trenować (nie jesteśmy szkolnym kółkiem sportowym i wymagamy regularności - nie promujemy fakultatywnego chodzenia).

Zapraszamy wszystkie takie dzieci i rodziców nastawionych na dobrą pracę szkoleniową (bez 'arkowych bajerów') do Iskry, a kto się rozwija i już dużo potrafi zawsze od nas może trafić do; Bałtyku, Lechii, Arki {pod warunkiem przestrzegania zasad i regulaminów UKS-u i PZPN}.

Iskiernik Generalny wraz ze Sztabem Iskrowym > trzeciej siły piłkarstwa dziecięco-młodzieżowego w naszej wspaniałej Gdyni.

autor: marchewnik 2014-10-02 12:40:48

Profil marchewnik w Futbolowo Mnie zabrakło w Expose, ze każdy sobie marchew skrobie.