Cisowa Cup 2012 - R2001 (V miejsce - 15.12.2012)

PIERWSZE LIGOWE ZWYCIĘSTWO ISKRY GDYNIA W TYM SEZONIE

• autor: uksiskragdynia, 2014-09-10 10:48

Dość pewna wygrana zespołu Iskry-JC2  z  "Orkanem" Rumia.

Wygraliśmy 4:0 (3 gole strzelił  "Zaporinho", a  1 gola zdobył "Sykorini") po dość poprawnym meczu wszystkich naszych zawodników z... wyraźną dominantą w/w  'Walecznego Serca', który był absolutnie bezbłędny w tym meczu ! Gratulujemy.

Było trochę mankamentów taktycznych i niedokładności w budowaniu akcji, ale nie będziemy o tym tu pisać - bo nasi rywale też nas czytają (w tym; liski chytruski + inne spryciule).

Ogólnie jesteśmy zadowoleni z walecznej i skonsolidowanej ('po przejściach') postawy całej wyjściowej jedenastki oraz zmianowych w tym; b. dobrego występu  "Kniaźia Popiego", który umiejętnie odnajduje się na nowych dla niego pozycjach oraz "YAYE", który to dał pozytywną zmianę na prawej obronie zmęczonemu "Krupnikowi" [Chcemy zaznaczyć, że Mugamba YAYE trenuje w grupie JC2 gr. Y co zaprzecza pogłoskom, że ćwiczący tam zawodnicy UKS-u są bez szans na reprezentowanie naszego Klubu (w tym meczu z tej ekipy 'Y' był i grał jeszcze sam: Mustafa Ilk-Turky)]. Dobra podmiana ze strony "YAYE" (choć tylko ok 12-15 minutowa) zaowocowała ponownym powołaniem na nowy, następny mecz ligowy, ale chcemy zwrócić zawodnikowi (i innym) uwagę, że powołanym zostaje się, nie tylko na podstawie dobrego występu w meczu ligowym , ale przede wszystkim na podstawie > zaangażowanej postawy treningowej {jeśli na treningu się nie chce nam starać > to powołań nie będzie i nie będzie też... możliwości 'zarobienia pozytywnej recenzji pomeczowej'}. Na razie prawie... każdy z naszej szerokiej kadry zawodniczej otrzymuje powołania, by mógł się w jakimś meczu wykazać, ale za chwilę to się skończy i o powołaniach będzie decydować tylko i wyłącznie: właściwa postawa treningowa w połączeniu z dobrą, równą i wysoką  formą sportową.

* Czasami zawodnik się stara, ale forma jest... niestabilna lub słaba, bo to przecież jest sport, a zawodnicy-dzieci 13-letnie nie są Cyborgami - wtedy trzeba wykazać się sportowym hartem ducha i spokojnie trenować, aż sytuacja się odwróci > forma przyjdzie a trenerzy to dostrzegą!

Czasy powoływania na mecz niemal 'wszystkiego co żyje' w Iskrze - musi ustąpić > na rzecz nagradzania występem w meczu za dobre trenowanie w całym tygodniu plus dobrej dyspozycji sportowej. To zawodnik ma przekonać sztab trenerski, że warto na niego postawić w kolejnym meczu ligowym czy turnieju, a nie robić łaskę że zagra.

Trzeba też pilnować swego miejsca w składzie, bo koledzy-rywale z obu kadr (JC2-X i JC2-Y) cały czas naciskają i czekają na szansę wskoczenia na stałe do składu wyjściowego (więc Mugamba YAYE
i inni naciskajcie Krupnika na prawej obronie, a inni naciskajcie innych).

Długie przerwy (długie choroby czy 'podpadki' domowo-szkolne lub częste grillo-weekendy) raczej nie wzmocnią pozycji pewniaka w... " 18 " meczowej, że o pierwszej " 11 " nie wspomnimy.

Trenerzy JC2.

autor: marchewnik 2014-09-10 11:31:23

Profil marchewnik w Futbolowo Tak trzymać JC2 + pozdrowienia dla mego kuzyna Warzywka