Dovista Cup 2011 sobota 12.03.2011 cz2

ISKRA POJECHAŁA W SOBOTĘ NA TURNIEJ DO CHOCZEWA

• autor: uksiskragdynia, 2014-07-27 14:51

Przyzwoity wynik "Iskry" i - ogólnie - niezła gra!

Zajęliśmy 6 miejsce (na 10 zespołów), ale możemy się czuć usatysfakcjonowani, bo na 9 meczy, aż w sześciu  zanotowaliśmy wygrane, w dwóch remisy, a tylko w dwóch... polegliśmy (niestety to te porażki ustawiły nasz zespół, że przyszło nam grać tylko o... miejsca 6-10). I w tej drugiej fazie turnieju o w/w miejsca; już nie przegraliśmy (3 zwycięstwa, - w tym: z "Huzarem" II Choczewo z którym w eliminacjach przegraliśmy 0:5 -  plus 1 remis).

Pojechaliśmy w składzie: Domińczak, Żłobińska, Jończyk G. Jończyk K., Konkel, Zapora, Jędrusik, Kicka, Gus, Wenta, Czerniak. Jedni zagrali więcej inni mniej > bo tak to na turniejach bywa - jak nie wskoczysz z formą, to potem trzeba czekać na sytuację dogodną do wejścia czyli na... ustalony wynik.

A jak wyniki są na... 'zapałkę' to i czekanie się wydłuża!

Oskar i Emilia grali na zmianę na bramce i na środku obrony (Emi-Mari nieco więcej na bramce) i oboje mieli swoje bardzo dobre zagrania na stoperze, które dały do myślenia trenerowi [że... np w małych formach turniejowych oboje spokojnie mogą zagrać w polu jako obrońcy]. Oczywiście nie ustrzegli się kilku mini-błędów, ale przecież ta pozycja to dla nich absolutna 'Terra Incognita'.

Z postawy większości zawodników jesteśmy zadowoleni, ale szczególnie dobrze wypadli, tak z gry jak i z ilości zdobytych goli dla "Iskry" (po 3): Klaudiusz Zapora i Kacper Jończyk (ale drugi bliźniak też prezentował się udanie, tak jak i Konkel czy już... w/w bramkarzo-stoperzy, ale bardziej za grę w... polu).

Ponad to było bardzo fajnie; była zupa, kiełbaski, ciasto, napoje oraz występy cudownego głosu dziewczyny, drugiego Santany na solowej gitarze elektrycznej czy karateków uczniów chyba... Brusa Lee albo Chucka Norrisa. W tym bardzo sympatycznie zorganizowanym turnieju zebrano ponad 900 zł z wpisowego na leczenie zawodnika z Choczewa, będącego w śpiączce. Za rok też ma być ten turniej i warto znów tam pojechać . Tr. J. Marek.

PS. Przypomina się wszystkim obozowiczom o obowiązku zakupu czerwonej czapeczki Iskry jeszcze przed...  (cena to 24 zł -zakup u JM).