R2003/4 - TURNIEJ BŁĘKITNYCH WEJHEROWO - 03.02.2013

ISKRA JD2 WYGRYWA NA INAUGURACJĘ LIGI

• autor: uksiskragdynia, 2014-04-17 09:37

W środę 16.IV.2014 r. Iskra-JD2 wygrała swój pierwszy mecz ligowy rundy wiosennej sezonu 2013/14 z GKS Kolbudy na wyjeździe 1:0 po znakomitym golu P.Natzke.

Jesteśmy już innym zespołem niż na jesieni, gdzie ulegliśmy rywalom (u nas) 0:3 - teraz nieco więcej umiemy i jesteśmy bardziej 'poukładani piłkarsko' (+ mamy więcej wiary w siebie).

Wszyscy (cała 16) zasłużyła na pochwałę, bo każdy wniósł swój wkład w to zwycięstwo {jedni więcej, inni mniej, ale nikt nie zawiódł jakoś totalnie - nawet Ci co... mało występowali}.

Nie schodziła nawet na minutkę podstawowa 4 obrońców: Sulewski, Kicka, Jabłoński, Kapuściński {wszyscy zagrali b. dobre zawody}, nie opuścił pola gry też główny rozgrywający: B. Gralla {więcej niż dobry występ!} oraz nasza bramkarka: Emi-Mari Żłobińska, która może... aż tak dużo nie musiała interweniować (bo w/w obrońcy byli skuteczni), ale ze 2 x uratowała nas od 100% utraty gola.

Rotacja dotyczyła innych, wśród których pierwsze skrzypce zagrał napastnik P. Natzke, który zdobył znakomitego gola po dużo samodzielnym pomyśle gry po dograniu przed polem karnym rywala + fajnie próbował rozgrywać akcje ofensywne jednocześnie walcząc jak Lew o odbiór piłki obrońcom (pod koniec meczu przeprowadził rajd zakończony potężnym strzałem minimalnie nad bramką GKS-u).

Znakomite zawody rozegrał na pozycji defensywnego pomocnika kol. YAYE tzn. Kuba Jezielski {kasując ich akcje zaczepne już w zarodku + próbując skutecznie inicjować nasze akcje zaczepne}. Wśród plejady zmianowych napastników (o dziwo) najlepsze wrażenie pozostawili dotychczasowi dalsi rezerwiści tzn. Cieślak i Pogoński (byli najbardziej waleczni + coś potrafili skonstruować), inni się też starali, ale czasami za mało mają twardości w walce o piłkę, a jeśli nic im pozytywnego się nie układa w tzw. czystej grze > to i mało są na boisku.

Parę pozytywnych akcji ofensywnych mieli: Paliński i Anikiej, ale brakuje im tzw. odbioru piłki w walce 'bark w bark'). Jednak ta wygrana jest nas wszystkich (także trenera J.Marka, który JD2 zestawił i prowadził w tym meczu, oraz Tr. R.Piotrowskiego, który ten zespół przygotował i... na bieżąco szkoli).

W ekipie JD2 nie było tym razem nikogo z R-2003, ale niestety nie było też M. Młynarskiego, który -bez usprawiedliwienia- nie stawił się na zawody - a więc "Czerwona Kartka" (min. 2 mecze ligowe 'obowiązkowo z bańki'  > o czym powie "Gilotyna Iskry" - za niebawem!).

Serdecznie Wam gratulujemy > chłopcy i dziewczynki - ale nie popadać w samozachwyt tylko dalej pracować, pracować i pracować na treningach!

________________________________________________________________

Wcześniej we wtorek 15.04.2014 o godzinie 20.00 w  II NL Checz Lidze Iskra L-6 Gdynia wygrała kolejny swój mecz!

Wynik 6:2 sugerowałaby spacerek, ale to nieprawda - bowiem rywal grał skutecznie w obronie i groźnie kontratakował, a wynik ciągle był na tzw. 'styk'. Tradycyjnie nasz przeciwnik 'pękł' - pod naszym naporem - dopiero w końcowych 20-minutach gry. Iskiernik spotkał w ich zespole swego wychowanka z juniorów "Arki" Gdynia - kol. Sławka Rompskiego (się... zapowiadał!!!), który był najgroźniejszym zawodnikiem/strzelcem tej drużyny "Promotion"

Gole dla Iskry zdobyli; Augustowski-2, Orzoł-1, Synoracki-1, Piotrowski-1, Baran-1 (cieszy szczególnie odblokowanie PA). O... 'mały włos' swojego kolejnego gola w kolejnym meczu mógł zdobyć M. Zieliński, ale -niestety- trafił w słupek. Miejmy nadzieję, że lepiej mu się powiedzie po Świętach.

Iskra L-6 jest samodzielnym liderem w II Checz NL Lidze, a Rafał Piotrowski w czołówce klasyfikacji strzelców.