Chrzest Obozowy - Choczewo 2010

ISKRA 2004 ZAGRAŁA W TURNIEJU TYMBARKA

• autor: uksiskragdynia, 2014-03-25 18:18

We wtorkowe popołudnie w SP47 na Dąbrowie rozegrano gdyński finał tegorocznej edycji Turnieju Tymbarka w kategorii U10 (czyli R2004).

Iskra w tym roku wystawiła w tym turnieju jedną drużynę. Po raz pierwszy przyszło nam rozgrywać Turniej Tymbarka na … hali. Rozgrywki te przeznaczone są na boiska – orliki, ale ze względu na pogodę regulamin w tym roku zezwolił na rozegranie etapu finału powiatowego w hali.

W turnieju zagrało pięć drużyn z Gdyni (każdy z każdym). Iskra wystąpiła w składzie: Rusoń (br), Kropidłowski, Mania, Kołodziejski, Kwiecień, Żak, Chejmanowski, Dziurgot,  Izydorczyk, Marciniak i Pyzalski (jedyny z R2005 w tym składzie).

Na cztery rozegrane przez nas mecze, aż trzy razy zremisowaliśmy 0:0, a w jednym meczu ulegliśmy 0:2 zwycięzcy finału – drużynie z SP47 (AP Dąbrowa).

O ile w grze obronnej można dostrzec było sporo pozytywów (choć momentami było też zbyt dużo chaosu i gry na „oślep”) to w ataku niestety brakowało skutecznego wykończenia. Mieliśmy kilka bardzo dobrych sytuacji – ale nie zdobyliśmy ani jednego gola (poza naszymi remisami kilka innych meczy także zakończyło się 0:0… ).

W ogólnym rozrachunku z trzema punktami zajęliśmy 4 miejsce – ale cieszy nas fakt, że nasi zawodnicy mieli ponownie okazję zdobyć doświadczenie turniejowe, szczególnie kilku, którzy do tej pory grali mniej (absencja chorobowa (i nie tylko!!!) kilku wcześniej powołanych otworzyła miejsce do gry dla nowych – i właśnie owi nowi zawodnicy wykorzystali swoją szansę!).

Ta jedenastka Iskrzaków, która pojechała na turniej ma także dużego plusa bo nie wymiękli wstając rano i widząc deszczową i wietrzną pogodę - bo info, że gramy jednak na hali dotarło do nas dopiero około południa (turniej był o 14:00). I dziękujemy Wam, ze pokazaliście charakter sportowca – bo byliście gotowi grać w tym dniu na dworze nawet w tak niesprzyjających warunkach (pamiętać należy, że piłka nożna to taka dyscyplina, gdzie gra się czasami i w deszczu i w śniegu – szczególnie w naszym klimacie – i trzeba być na to przygotowanym, a jeżeli ktoś tego nie akceptuje to powinien zając się dyscyplinami halowymi [ale nie na lodowisku bo tam też zimno…]).

W środę Iskrzacy z Tymbarku mają wolne od treningu (odrabiają zaległości szkolne).

Podajemy także do informacji dla całego R2003-2005, że w poniedziałek 31 marca treningu nie ma ponieważ sala w SP43 będzie już przygotowana do wtorkowego testu szóstoklasistów.

Niebawem w zakładce „Treningi Iskry” pojawi się plan zajęć na kwiecień-czerwiec 2014.