R2001 / Lechia Gdańsk - Iskra Gdynia / 26.03.2011

- CO ZABIERAMY NA OBÓZ!!!

Co zawodnik zabiera na obóz sportowy Iskry :

- legitymację szkolną + kartkę z zapisanymi wszystkimi telefonami rodziców /babć/itp (i to wszystko w/w wkładamy do płaskiej kieszeni torby Iskry lub innej swojej torby obozowej)

- lekką i cienką pałatkę przeciw deszczową do trenowania w deszczu

- klubową czapeczkę z daszkiem - ISKRA (oznakowaną swoim nazwiskiem)

- drugą czapeczkę (tanią) z daszkiem (także oznakowana swoim nazwiskiem)

- 3 komplety strojów treningowych [wytłumaczyć dzieciom, że jeden jest nieruszany > zawsze w odwodzie na wypadek niewyschnięcia 2 pierwszych po deszczach > uruchomienie trzeciego po instrukcji kadry].

- 1 dres prywatny ("tani, do szlajania") do trenowania w razie ataku mrozu. Może być polar.

- 1 kompletny wyjściowy dres Iskry, w którym tylko się poruszamy godnie i dystyngowanie np. obowiązkowo do Kościoła! Dresy (bluza i spodnie) oznakowane swoim nazwiskiem!

- zabieramy po dwie czerwone koszulki treningowe Iskry oraz jedne spodenki treningowe Iskry - oba elementy oznakowane swoim nazwiskiem.

- 5 par skarpeto-getrów + 5 par skarpetek + ochraniacze piłkarskie

- buty piłkarskie "korki"!!! (DWIE PARY) - jedna para to mogą być zwykłe korkotrampki do kupienia w sklepach obuwniczych (z tańszym obuwiem) za kilkanaście zł. Dwie pary po to aby w razie awarii jednej mieć w zapasie drugą, a nie biegać po boisku z rozwalonym butem, albo dzwonić do Rodziców aby szybko wrócili z Egiptu czy Tajlandii i dowieźli nowe korki.

-  buty piłkarskie "halówki" + pełne mocne adidasy do lasu oraz obowiązkowe klapki {do codziennego chodzenia}

- 5 par bielizny osobistej + kąpielówki i czepek kąpielowy (na basen) oraz 3 ręczniki (w tym 1 kąpielowy)

- jedną pełną dość ciepłą pidżamę do spania

- własne lekarstwa/środki przeciwbólowe
+ maści przeciw-stłuczeniowe > tonizujące (nie rozgrzewające) oraz zasypki na zatarcia / plastry opatrunkowe / 1 bandaż elastyczny

- tylko w płynie (!!!) środki przeciw komarom/kleszczom/trenerom + własne tabletki do ssania - "na gardło"

- ponad to zabrać trzeba coś z ulubionych misiów (jeno najmniejszego)

- maksymalnie około 50 zł (wyjścia do sklepu będą co najwyżej dwa-trzy razy, ale jedzenia i picia na obozie nie zabraknie nikomu) - pieniądze należy mieć w małym portfelu, np. takim, który można zawiesić na szyi.

- swój bidon lub jakąś plastikową butelkę (maks. 0,3-0,5 litra) oznakowaną imieniem i nazwiskiem lub w inny sposób - tak aby zawodnik zabierał wodę ze sobą na trening.

- płyn pod prysznic lub mydło, chusteczki higieniczne, szczoteczkę oraz pastę do zębów, dezodorant w sztyfcie albo w kulce - nie w aerozolu.

- mały (!!!) słoiczek proszku do prania (sugerujemy właśnie słoiczek lub coś podobnego - a nie zwykłe opakowanie proszku - bo wtedy jest pewność, że się nie wysypie w szafce czy w torbie). Zabieramy także kilka klamerek do wieszania prania.

Nie zabieramy:

- swoich piłek nożnych:

- żadnych ekstra dżinsów, wypasionych bluz i ulubionych mamusi sandałków

- zgrzewek wody (jedynie jedną butelkę na drogę) - woda będzie zakupiona dla wszystkich w wystarczających ilościach.

- całego sklepu słodyczy (tylko minimalne ilości, albo nawet wcale) - zapłaciliście Państwo za posiłki na obozie, a jak dziecko wcina słodycze, które w masowej ilości ma wkładane do torby obozowej (aby nie było głodne???) to potem te obiady i kolacje się po prostu marnują - a co za tym idzie Państwa pieniądze także .

Sugerujemy nie zabierać: komórek, konsoli do gier oraz innych drogich gadżetów - za ich zagubienie kadra nie odpowiada!!! A jeżeli ktoś już weźmie w/w to można oddać do depozytu obozowego i pobierać w określonym przez regulamin czasie.

PROSZĘ PAMIĘTAĆ ABY NIE WKŁADAĆ DZIECKU DO TORBY NIC PONAD TO WYŻEJ WYMIENIONE.

NIKT ZA NICH TYCH TOREB NOSIĆ NIE BĘDZIE - ONI SAMI MUSZĄ SOBIE Z TYM PORADZIĆ - A WIĘC NIE MA SENSU DZIECKA PRZECIĄŻAĆ .